Yeni Üyelik Kaydı

*

*

*

*

*

*

Şifrenizi mi Unuttunuz?

*

Detaylı Bilgi İçin... (0216) 456 83 90

TOEFL Hazırlık Kursları

Dinleme, yazma, okuma ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik, TOEFL sınavına hazırlayan bir programdır. Bu gruba katılabilmek için TOEFL sınıflandırma sınavına girebilecek seviyede olmanız gerekmektedir (advanced grubunu başarıyla bitiren öğrenciler de bu gruba katılma niteliğine sahiptirler).

TOEFL Sınavı Nedir?

TOEFL Sınavı anadili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Services tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.Yeterli bir TOEFL puanı, öğrencilerin yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilmesini, yurt içinde İngilizce öğretim yapmakta olan birçok üniversitenin hazırlık sınıflarından muaf olmasını ve yurtdışında dil eğitimi almış öğrencilerin dil denkliklerini sağlar.Dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı “İngilizce yeterlilik” belgesi olarak kabul eder. TOEFL sınavı 2006 yılında değiştirilerek teste giren kişilerden İngilizce konuşmaları da istenmeye başlandı. Sınav okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört bölümden oluşuyor.

TOEFL Sınavına Kimler Katılabilir?

TOEFL sınavına İngilizce seviyesi üst düzeye ulaşmış herkes katılabilir. TOEFL; üniversitelerine yabancı dilde devam edecekler, yurtdışında eğitim alacaklar, yüksek lisans yapacaklar ve master programlarına katılacaklar için gereklidir. Ayrıca bankacılardan tıbbi mümessillere kadar birçok çalışanın statü-maaş artışını sağlayan bir sınavdır.

TOEFL Sonucu Nerelerde Kullanılır?

TOEFL sınav sonucu üniversite kabullerinde, üniversitelerin İngilizce hazırlık bölümlerinin atlanmasında, iş dünyasında işe kabul şartlarında ve çalışılan firmada pozisyon değişikliği talebinde ya da dil tazminatı hak edilişinde kullanılır.

TOEFL IBT Sınavına Nasıl Kayıt Olunur?

Sınav başvuruları internet üzerinden yapılır. Sınavı uygulayan kurumlar, sınava ev sahipliğini yapmanın ötesinde bir yetkiye sahip değillerdir.

TOP